مهاجرت , هزینه ها و شهر استانبول

هیجان و نگرانی مهاجرت می‌تواند بیش از حد شدیدی باشد، ولی با اطلاعات مناسب و برنامه‌ریزی می‌توانید ریسک‌های مهاجرت را به حداقل بیاورید.

یکی از سختی‌های مهاجرت کردن می‌تواند پیدایش مدارک و رعایت قوانین مهاجرت باشد. همانطور که می‌دانید، هر کشور دارای قوانین خاص خود است که باید رعایت شود، و این قوانین می‌توانند متفاوت باشند. بنابراین، می‌توانید با مطالعه قوانین مهاجرت هر کشور و نیز با توجه به نوع ویزای خود و سایر مدارک مهاجرتی، برای دریافت ویزا و مهاجرت به کشور مورد نظر آماده شوید.

ترکیه می‌تواند یک کشور مناسب برای مهاجرت ایرانی ها به دلیل شرایط اقتصادی و همچنین نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی به ایران باشد. ترکیه یک کشور متوسطه در جهان است و دارای اقتصادی پیشرفته است. در عین حال، ترکیه نیز به عنوان یکی از کشورهای نزدیک به ایران در جهان محسوب می‌شود. این چیزی است که می‌تواند برای ایرانی‌های مهاجرت کرده به ترکیه سبب آسایش و اعتماد بیشتر به خود شود.

همچنین، ترکیه یک کشوری است که نسبت به بقیه کشورهای منطقه دارای یک فرهنگ غنی و متنوع است. این کشور دارای قدرتی نسبتاً پایین در مقایسه با دیگر کشورهای متعدد است و این می‌تواند برای ایرانی‌های مهاجرت کرده به ترکیه نظیر جذب‌کننده باشد.

Top view of Istanbul cityscape with buildings, bridge and Bosporus Strait

هزینه‌های مهاجرت کردن می‌تواند به دسته‌بندی‌های زیر تقسیم شود:

  1. هزینه‌های مرتبط با ویزا: این هزینه‌ها شامل هزینه‌ی پرداخت هزینه ویزا و همچنین هزینه‌ی پیش‌نیازهای مرتبط با ویزا (مانند پرداخت هزینه‌ی گذرنامه، عکس‌های کارت ملی و سایر مدارک) می‌باشد.
  2. هزینه‌های پیش‌نیازهای مهاجرت: هزینه‌هایی که قبل از مهاجرت باید پرداخت شوند مانند هزینه‌ی خرید بلیط هواپیما، هزینه‌ی رزرو هتل و یا خرید متعلقات مهاجرت (مانند تورهای مهاجرتی) می‌باشد.
  3. هزینه‌های مرتبط با زندگی مهاجر: سرمایه‌ی ابتدایی مورد نیاز برای تغذیه و اقامت در کشور مهاجرت، می‌تواند به عنوان یک هزینه مهاجرتی در نظر گرفته شود. این هزینه‌ها می‌تواند شامل خرید خانه – اجاره منزل و انتقال امتیازات باشد.

بازار کار ترکیه در چه زمینه هایی بیشترین نیاز را دارد

بازار کار ترکیه می‌تواند در زمینه‌های مختلف نیاز به کارکنان داشته باشد. بعضی از زمینه‌هایی که ممکن است در ترکیه بیشترین نیاز به کارکنان داشته باشد، می‌توان به آنها اشاره کرد:

  1. مهندسی: ترکیه دارای صنعت‌های متعددی است که نیاز به مهندسین دارند. از جمله صنایعی که دارای بیشترین نیاز به مهندسین هستند می‌توان به نفت، پتروشیمی، صنایع خودروسازی و غیره اشاره کرد.
  2. تعمیرکاری: تعمیرکاری محصولات الکترونیکی و نرم‌افزاری، صنعت هواپیمایی، تعمیرات ماشین‌های کارخانه ها و سایر صنایع می‌تواند بیشترین نیاز به کارکنان در ترکیه داشته باشد.
  3. خدمات مشتری: بازار کار ترکیه ممکن است نیز نیاز به کارکنان در زمینه‌ی خدمات مشتری داشته باشد، مانند مدیریت هتل‌ها، مدیریت فروشگاه ها و خدمات توریستی و مهاجرتی
Istanbul the capital of Turkey, eastern tourist city.

چرا کار در زمینه خدمات توریستی در ترکیه اهمیت بالایی دارد

کار در زمینه‌ی خدمات توریستی در ترکیه می‌تواند اهمیت بالایی داشته باشد به دلیل داشتن ترکیه یکی از مناطق محبوب جهان برای مسافرت های توریستی می‌باشد. ترکیه دارای مناطق دیدنی و جاذبه‌ای می‌باشد که می‌توان به آنها اشاره کرد: مناطق تاریخی و آرامگاه‌های مهم، ساحل‌های زیبا و پاییزهای رویایی، پارک‌های نوید طبیعی و پیاده‌روی های مشهور. به همین دلیل، کار در زمینه‌ی خدمات توریستی می‌تواند یکی از زمینه‌های مهم و بیشترین نیاز در ترکیه داشته باشد.

در حال حاضر در سال 2023 کمترین حقوق ماهیانه یک کارگر در ترکیه 8.364 لیر می باشد

اهمیت شهر استانبول در سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

استانبول بزرگترین شهر ترکیه و مرکز مهم اقتصادی و فرهنگی است. این شهر با تاریخ طولانی و جمعیتی متنوع است و بازار املاک و مستغلات پر رونقی دارد. عوامل زیادی وجود دارد که استانبول را به مکانی جذاب برای سرمایه گذاری در ملک تبدیل می کند، از جمله:

رشد اقتصادی قوی: استانبول دارای اقتصاد قوی و رو به رشدی با تولید ناخالص داخلی بیش از 500 میلیارد دلار است. این امر آن را به مکانی جذاب برای مشاغل تجاری تبدیل می کند که می تواند منجر به افزایش تقاضا برای مسکن شود.

گردشگری: استانبول یک مقصد گردشگری محبوب است که سالانه میلیون ها بازدید کننده دارد. این می تواند تقاضا برای اجاره های کوتاه مدت و خانه های تعطیلات را ایجاد کند که می تواند فرصت خوبی برای سرمایه گذاری باشد.

اهمیت فرهنگی و تاریخی: استانبول دارای میراث فرهنگی و تاریخی غنی است که دارای تعدادی مکان های دیدنی و دیدنی معروف است. این می تواند آن را به مکانی جذاب برای بازدید و زندگی مردم تبدیل کند که می تواند تقاضا برای مسکن را افزایش دهد.

مکان: استانبول در تقاطع اروپا و آسیا واقع شده است که آن را به یک مرکز حمل و نقل مهم تبدیل می کند. این می تواند آن را به مکانی جذاب برای مشاغل تبدیل کند که می تواند منجر به افزایش تقاضا برای مسکن شود.

به طور کلی، استانبول شهری پویا و در حال رشد است که می تواند مکانی جذاب برای سرمایه گذاری در ملک باشد. با این حال، همیشه مهم است که ریسک ها و بازده بالقوه هر سرمایه گذاری را به دقت در نظر بگیرید و قبل از تصمیم گیری، دقت لازم را انجام دهید.

ارتباط با نیما قدسی - شرکت مالتین