ترکیه با 40 میلیون گردشگر سالانه یک مقصد گردشگری برتر است و ششمین مقصد محبوب تعطیلات است. دانشگاه های ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیستند. ترکیه صد هزار دانشجوی بین المللی پاییز را هدف قرار داده است.

حدود 200 دانشگاه در ترکیه وجود دارد که 17 دانشگاه در بین 1000 دانشگاه برتر جهان قرار دارند.

گزارش 10 دانشگاه برتر ترکیه در سال 2023

  • دانشگاه کوچ

دانشگاه کوچ در سال 1993 به عنوان یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی در استانبول تاسیس شد و به سرعت به یکی از دانشگاه های پیشرو در منطقه تبدیل شد.

ناگفته نماند که فلسفه اصلی کوچ ایجاد و حفظ محیطی آزاد برای دانش آموزان است. رشته های دانشگاهی شامل مدیریت بازرگانی و اقتصاد، علوم انسانی و هنر، مهندسی و فناوری، علوم فیزیکی، علوم اجتماعی، پزشکی و تحصیلات پشتیبانی علوم پزشکی است.

  • دانشگاه سابانچی

برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه سابانجی در رویکرد خود با سایر دانشگاه ها متفاوت است. ناگفته نماند، اصولی که زیربنای گرایش‌ها و ساختار نهادی است، مبتنی بر رویکردی چند رشته‌ای و بدون بخش‌های سنتی است.

با بیش از 240 دانشجو، دانشگاه سابانجی شامل رشته های بسیاری مانند تجارت و اقتصاد، علوم انسانی و هنر، علوم فیزیکی و علوم کامپیوتر است. همچنین مهندسی و فناوری و علوم اجتماعی.

در نهایت، با 4.201 دانشجوی کارشناسی، Sabancı ارزش بررسی را دارد.

  • دانشگاه بیلکنت

بیلکنت یک دانشگاه خصوصی و غیرانتفاعی انگلیسی متوسط ​​است که در پایتخت آنکارا واقع شده است. همچنین به عنوان قطب فعالیت های دانشگاهی، اجتماعی و فرهنگی در این شهر شناخته می شود.

بیلکنت شامل رشته های علوم انسانی و هنر، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، علوم اجتماعی و علوم کامپیوتر است.

در نهایت، Bilkent به دانشجویان خود یک زندگی پر جنب و جوش دانشگاهی و کلید موفقیت آینده را ارائه می دهد.

  • دانشگاه اتلم

رتبه دوم در میان دانشگاه‌های ترکیه در رتبه‌بندی علوم فیزیکی که توسط Times Higher Education (THE) تهیه شده است.
دانشگاه آتیلیم یکی از قدیمی ترین موسسات خصوصی و غیرانتفاعی است که در سال 1996 در آنکارا تأسیس شد.

با آموزش با کیفیت بالا که استانداردهای اروپایی را اتخاذ می کند، Atelem در سطح بین المللی اعطا می شود.

به طور مشابه، گرایش های Atelem در مدیریت بازرگانی و اقتصاد، علوم انسانی و هنر، مهندسی و فناوری، علوم اجتماعی و علوم فیزیکی هستند.

  • دانشگاه بوغازیچی

دانشگاه بوغازیچی اولین دانشگاه آمریکایی است که در خارج از ایالات متحده تأسیس شد و در سال 1971 این دانشگاه به جمهوری ترکیه تحویل داده شد.

BU شامل شش کالج و شش موسسه تحصیلات تکمیلی است. رشته های بسیاری مانند علوم زیستی، علوم فیزیکی، علوم انسانی و هنر و علوم اجتماعی را ارائه می دهد.

در نهایت، با 437 عضو هیأت علمی تمام وقت، 82 مدرس، 88 مدرس خارجی، 266 دستیار پژوهشی، 891 پرسنل اداری، Bogazici یک نام محکم است.

  • دانشگاه فنی استانبول

تمرکز اصلی ITU (İTÜ) بر تحقیق و توسعه است. ITU از برنامه های تحقیقاتی فدراسیون بین المللی برای افزایش ظرفیت تولید علمی و فناوری در سطح بین المللی حمایت می کند.

دانشگاه فنی استانبول که در سال 1773 با نام “Mühendishane-i Bahr-i Hümayun” (مدرسه امپراتوری مهندسی نیروی دریایی) در زمان سلطنت مصطفی سوم تأسیس شد، یک دانشگاه برجسته و پیشرو در مهندسی و معماری است.

ناگفته نماند، دانشگاه فنی استانبول شامل رشته هایی مانند علوم انسانی و هنر، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، علوم کامپیوتر و علوم فیزیکی است.

İTÜ یک محیط مساعد برای دانش آموزان برای ایجاد یک حرفه موفق در حرفه خود ارائه می دهد.

  • دانشگاه Hacettepe

دانشگاه Hacettepe یک موسسه دولتی است که در پایتخت ترکیه آنکارا واقع شده است. ناگفته نماند که دانشگاه Hacettepe یکی از بهترین کالج های پزشکی در کشور است.

به طور مشابه، بیش از 150 مدرک کارشناسی و بیش از 200 برنامه تحصیلات تکمیلی ارائه می دهد.

رشته های تحصیلی Hacettepe عبارتند از: علوم انسانی و هنر، علوم زیستی، مهندسی و فناوری، علوم فیزیکی، علوم اجتماعی، تجارت و اقتصاد، پزشکی و علوم پزشکی پشتیبانی.

  • دانشگاه استانبول

ریشه دانشگاه استانبول به دوران عثمانی در سال 1453 میلادی برمی گردد. از آن زمان در طول تغییرات زمان، این دانشگاه دارای 22 کالج و بیش از 50000 دانشجو است.

IU شامل رشته های بسیاری مانند علوم زیستی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، علوم فیزیکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و هنر است. همچنین، پزشکی و علوم پزشکی را ارائه می دهد.

  • دانشگاه فنی خاورمیانه

METU اولین بار در سال 1956 تأسیس شد و در علوم طبیعی و اجتماعی تخصص دارد.

با بیش از 120000 فارغ التحصیل، رشته های METU شامل 107 رشته فارغ التحصیل و 69 رشته دکترا در علوم انسانی و هنر، علوم زیستی، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری، علوم فیزیکی، علوم کامپیوتر و علوم اجتماعی است.

ناگفته نماند گروه ها و انجمن های دانشجویی METU دفتر امور فرهنگی و ورزشی بسیاری از رویدادهای فرهنگی، ورزشی و هنری مانند کنسرت، نمایشگاه، نمایش و همایش برگزار کردند که تعداد کل آن به 863 می رسد.

برای زندگی دانشجویی بد نیست!

  • دانشگاه اقتصاد و صنعت TOBB

TOBB یک دانشگاه جوان، خصوصی و غیرانتفاعی است که به تازگی در سال 2003 تاسیس شده است.

به طور کلی، شعار دانشگاه شامل یک هدف اصلی است که آموزش جوانان ترک در زمینه های فنی و تجاری است. ناگفته نماند، TOBB دارای چندین برنامه تحصیلی مانند علوم انسانی و هنر، علوم کامپیوتر، تجارت و اقتصاد، مهندسی و فناوری است.

TOBB برای هوش مصنوعی شناخته شده است که در آن همه دانشجویانی که در بخش مهندسی هوش مصنوعی TOBB ETÜ تحصیل می کنند، دروس پایه ریاضی، برنامه نویسی کامپیوتر، ساختارهای داده، الگوریتم ها و سیستم های پایگاه داده را با دانشجویان مهندسی کامپیوتر می گذرانند.